niedziela, 31 lipca 2011

Nie zapomnij o zmienie opon.

Pamiętaj o zmianie opon!


Autorem artykułu jest Pablo SzafranZima to trudny czas zarówno dla kierowców, jak i ich samochodów. Zwłaszcza w Polsce, gdzie co rusz kierowcy muszą zmagać się ze zmianami pogody, śniegiem, błotem, lodem lub złym stanem nawierzchni...
Zima to trudny czas zarówno dla kierowców, jak i ich samochodów. Zwłaszcza w Polsce, gdzie co rusz kierowcy muszą zmagać się ze zmianami pogody, śniegiem, błotem, lodem lub złym stanem nawierzchni.
Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu naszego auta, możemy przez ten trudny okres przejechać dużo łatwiej, spokojniej i bezpieczniej.
Jakie są najczęstsze błędy i zaniedbania kierowców przed sezonem zimowym?
Przede wszystkim opony. Według specjalistów fakt że należy korzystać z dwóch kompletów opon- letnich i zimowych, powoli staje sie normą wśród polskich kierowców. Coraz więcej z nich przekonuje sie do zalet opon zimowych i regularnie zmienia ogumienie dwa razy do roku. Ale i na tej płaszczyźnie pojawiają się problemy.
Podstawowym błędem, jaki popełniają kierowcy jest moment wymiany opon.
Większość z nich czeka do momentu aż pojawi się na drogach śnieg, co jest oczywiście błędem. Po pierwsze w momencie pierwszego śniegu powinniśmy już jeździć na zimowym ogumieniu. Opony letnie na śniegu stwarzają bardzo duże niebezpieczeństwo.
Nieprawdą jest że wcześniejsza wymiana opon na zimowe powoduje
ich szybkie zużycie. Opony zimowe są już rekomendowane wtedy, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Poza tym wraz z pierwszym śniegiem, serwisy są zatłoczone i często na wymianę opon musimy czekać długi godziny.
Należy również pamiętać aby wymianę naszych opon powierzać w ręce specjalistów.
Dysponują oni specjalistycznym sprzętem, który zagwarantuje poprawne jej nałożenie, jak i wyważenie.

Należy także sprawdzać stan ogumienia w przypadku gdy kupujemy samochód sprowadzony z zagranicy. Bywa bowiem tak, że poprzedni właściciele użytkowali opony zimowe w okresie letnim, lub też na każdy kole jest inny rodzaj opony. Często jest i tak że takie opony są stare i mają niewłaściwy rozmiar lub też odkształcone w wyniku nie utrzymywania odpowiedniego ciśnienia w oponach.
Należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, dzięki czemu przedłuży się ich żywotność.---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz